Kotły grzewcze

KOTŁY UNIWERSALNE

 
Produkowane przez firmę KRZACZEK piece centralnego ogrzewania to artykuły najwyższej jakości, przeznaczone do wieloletniego funkcjonowania.
Kotły uniwersalne klasyfikowane są jako nisko temperaturowe. Przeznaczone są do pracy w instalacjach wodnych centralnego ogrzewania w systemie otwartym, zarówno grawitacyjnym jak i pompowym. W zależności od konstrukcji piece mogą być opalane węglem kamiennym, węglem brunatnym, drewnem, ekogroszkiem i innymi paliwami.
Uniwersalne kotły C.O. mogą wykorzystywać do pracy naturalny ciąg kominowy lub być regulowane przez elektroniczny sterownik (zastosowanie wymuszonego nadmuchu)

zdjecie skd lux

Kocioł SKG Lux

kocioł_SKG

Kocioł SKG

kocioł_SKGplus

Kocioł SKG Plus

Kociol_SK-SADOWY

Kocioł SK-SADOWY

kocioł_SKD

Kocioł SKD

KOTŁY Z PODAJNIKIEM

 
Kotły z podajnikiem firmy Krzaczek to najwyższej jakości urządzenia o długiej żywotności i wysokim komforcie użytkowania. Zaliczane są do grupy kotłów niskotemperaturowych z przeznaczeniem do instalacji wodnych systemu otwartego, zarówno w układzie grawitacyjnym jak i z obiegiem wymuszonym.
Z zależności od budowy, w naszych kotłach z podajnikiem możliwe jest spalanie różnego rodzaju paliw, takich jak ekogroszek, pellet, miał węgla kamiennego czy „zielony węgiel” (np. pestki wiśni). Użyciu zasobnika paliwa i automatycznego dozowania opału, kotły zawdzięczają kilkudniowa stałopalność – nie wymagają ingerencji nawet przez 3-5 dni.
Piece wyposażone są także w ruszta zastępcze, dzięki czemu tradycyjnie można spalać w nich paliwa stałe, nawet w przypadku braku zasilania elektrycznego.

kociol_SKP

Kocioł SKP

kociol_skp3d

Kocioł SKP 3D

 

KOTŁY PRZEMYSŁOWE

 
Prezentujemy Państwu bogatą ofertę kotłów przemysłowych w atrakcyjnych cenach i najwyższej jakości wykonania. Nasze piece przemysłowe to serie SKD, SKM, SKP oraz SKG. Są to ekologiczne kotły stalowe o standardowym zakresie mocy do 150 kW. Na specjalne zamówienie wykonujemy jednak kotły o mocy nawet do 350 kW. Wymienniki wszystkich naszych pieców są wykonane z atestowanych blach stalowych, których grubość wynosi od 8 do 10 mm. Nasze kotły mają szeroki zakres zastosowań – doskonale sprawdzają się w ogrzewaniu budynków użyteczności publicznej, hal produkcyjnych, szklarni, kurników i wielu innych obiektów, w których występuje duże zapotrzebowanie mocy. Funkcjonowanie kotłów jest kontrolowane przez elektroniczne sterowniki, które regulują pracę wentylatorów nadmuchowych oraz pomp CO i CWU.